Jeviště plné koček 19.12.2006

kocky06

 

Vždyť jsou vánoce

Tak jsme nazvali společné vystoupení tanečního a hudebního oboru, které se uskutečnilo 19.12.2006 v Městském divadle.

Jeviště plné koček

Vystoupení tanečního oboru základní umělecké školy se vždy těší velké pozornosti rodičů a příznivců školy.

Na poslední předvánoční týden připravila zuška vystoupení nazvané Vždyť jsou vánoce. Přesto, že hlavní slovo patřilo tanečnímu oboru, dostatek prostoru zbyl i pro další hudební čísla. Divákům se představily děti z hudební přípravky, Komořinka, školní kapela Exit, pěvecký sbor spolu se sdružením Cirkus, saxofonové trio.

Téměř devadesátiminutový program sestavený dramaturgy a moderátory večera Veronikou Duchoslavovou a Adamem Šmejkalem měl tah a spád. Jeviště Městského divadla je nejideálnějším prostorem umožňujícím vystoupení tanečního oboru.

V mnoha nápaditých a dobře nastudovaných choreografiích učitelek Petry Běláčové a Renaty Drážďanské se představili žáci všech ročníků. Závěrečná čtvrthodina patřila kočkám, vlastně spíše Kočkám.

Fotogalerie zde ….

Známým muzikálem Cats se nechala inspirovat R. Drážďanská a vytvořila vlastní pohybovou fantazii ušitou na míru „svým dětem”.

Na jevišti tak spolu vystoupily děti z taneční přípravky i studentky druhého stupně. Závěrečné zamávání prskavkami bylo symbolickým popřáním krásných vánoc, jejichž příchod chtěla bílinská zuška přivítat také tímto programem.

Napsal: J.Kopa ředitel ZUŠ Bílina

Fotogalerie zde ….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>