1.MAJ 2007 Bílina na kafáči

 

1.MAJ 2007

Májové oslavy ve velkém stylu proběhly na Kyselce

Bílina – Velmi netradiční májové oslavy přichystala KC Kaskáda, když změnila hned dvě tradice najednou.Jarmark se oproti všem zvyklostem nekonal první květnový den, ale až 5.května v sobotu a nebyl umístěn na Mírové náměstí, ale do areálu lázní na Kyselce. Nápad to byl odvážný, ale velmi vydařený.


„Udělat jarmark na Kyselce mě napadlo při loňské výstavě obrazů v lázních, prošel jsem si celý areál a začal plánovat, kde uděláme jakou scénu. Určitě to
přineslo řadu výhod, například akce se mohla přenést do celého prostoru, využilo se parku, mohli jsme připravit bohatší program,oddělit stánkový prodej od pouťových atrakcí,odlehčilo se náměstí a návštěvníci mohli pobývat na jarmarku celý den,“zhodnotil májový jarmark autor celého nápadu Petr Mácha z KC Kaskáda.
Jak dále dodal, nebyla změna termínu tolik důležitá, ale pokud se měl konat dlouhý a pestrý program, nezbývalo než jarmark uspořádat v sobotu.
Datum konání májového jarmarku 1. května bude zřejmě minulostí a oslavy jara připadnou na první sobotu v květnu.Změna termínu vyhovovala také stánkařům, kteří mohli přijet prakticky z celé ČR.


Májové oslavy ve velkém stylu proběhly na Kyselce Návštěvníci si tak mohli vybrat nejen zboží, které je nejvíc zajímalo,ale ochutnat i pravou staročeskou
kuchyni.„Letošní jarmark byl takový experiment, protože se přesunul na sobotu a na Kyselku.
Myslím si, že vše proběhlo dobře,Petr Mácha si vzal na sebe zodpovědnost,že zrušil tradici a jarmark neuspořádal 1. května jak už bylo zvykem. Rada mu dala k tomu souhlas a myslím si, že mu to vyšlo. Drtivá většina lidí kvitovala letošní jarmark velmi kladně,“ sdělil místostarosta Roman Šebek.
Na podzim se uskuteční„Den horníků“ a zřejmě opět na Kyselce.„Den horníků bychom chtěli oslavit opět v areálu lázní,protože je to místo jako stvořené pro tyto akce. Dá se tam hodně vymyslet díky rozloze a pěknému prostředí,“ dodal Petr Mácha.
Poděkování za skvělou akci patří nejen KC Kaskáda, ale i Městské policii, která na jarmark po celý den dohlížela. Za celý den nebyl hlášen žádný incident a organizačně bylo vše perfektně zvládnuté.

(LaL)

FOTOGALERIE… pár fotek ,,,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix