COUNTRY CROSS a Shell ACVENTURE CUP_BÍLINA_22.-23.3.2008

 

První podnik XCountry v Bílině je za námi !

V pátek to na většině míst naší republiky vypadalo na všechno jiné jenom ne na závodění na rozmoklé trati v Bílině u Mostu. Přesto se odpoledne na náměstí v Bílině naplno rozběhly letošní první formální a technické přejímky. Systém on-line přihlašování je v provozu teprve krátce a takse některé detaily musely řešit přímo na místě. Všechny problémy se ale dařilo řešit a občané Bíliny nestačili žasnout nad výkony trialového jezdce Pavla Baláže který svou exhibicí zpestřil zahájení letošního seriálu XCountry.

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_haqm15ev” width=”400″ height=”330″ addpermission=”” editpermission=”” /]
V sobotu ráno se na trať která měřila cca 9 km postavili nejdříve jezdci MČR a PČR v kategorii dvojic kteří jedou ve třídách XC1 – XC4. Vzhledem k náročnosti trati byl závod odstartován na 140 minut. Po dojezdu prvního závodu se na trať vydali jezdci 5. ročníku offroad maratonu Shell Adventure Cup 2008. Třetí závod byl odstartován ve 14.40 odpoledne a jednalo se o premiéru čtyřkolek v seriálu XCountry. Do závodu se vydali jezdci na sportovních i pracovních strojích a mezi závodníky nechyběli ani handicapovaní jezdci. Jako poslední byl odstartován závod v kategorii jednotlivců který ukončil nabitou sportovní sobotu. Náročná trať kterou střídavě smáčel déšt a sníh dala zabrat všem bez rozdílu a na večerním vyhlášení výsledků si vítězové převzali opravdu zasloužené poháry. Cenu za sportovního ducha a výdrž si však zasloužili všichni kteří se na závodů zúčastnili.

Nedělního závodu se zúčastnila pouze jedna dvojice MČR, ostatní “A” jezdci se spokojili s rolí diváků. Pravděpodobně se jedná o speciální tréninkovou metodu která zajistí další růst výkonů našich nejlepších jezdců na národním a mezinárodním poli. Na trati která byla po ranní sněhové a dešťové přeháňce upravena pak bez větších problémů proběhly plánované závody PČR, SAC a ATV/Quad.

Závodní víkend i přes extrémní povětrnostní podmínky úspěšně navázal na loňskou sezónu a nyní se naplno rozběhly přípravy na další podnik XCountry který nás čeká poslední dubnový víkend v Chříči.

Fotogalerie

Foto Tratě

FOTO z registrace

Foto Den před Startem

__________________________________________________________

Den první sobota 22.3.2008

galerie 1

galerie 2

Den druhý neděle 23.3.2008

galerie 1

galerie 2

___________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix