1.máj_2008

 

1.máj_2008_Bílina

Májový jarmark představil novinky

Na úspěšný jarmark z loňského roku navázal jarmark letošní a návštěvníci se mohli opět bavit v přírodním areálu na Kyselce.Kulturní centrum Kaskáda ve spolupráci s městem připravili několik novinek, ale i osvědčené programy.

Areál byl rozdělen do několika scén, kde probíhaly jednotlivé programy. Novinkou byla scéna DDM, kde děti z jednotlivých kroužků předvedly co všechno umí, ale pobavit se mohly i děti příchozí u jednotlivých stanovišť.
DDM připravilo několik stánků,kde si děti mohly namalovat obrázek,vyrobit náramek, zaskákat v pytli nebo házet míčky na cíl.


Zajímavým představením bylo přepadení indiánů kavalérií, které perfektně dotvořilo přírodní prostřední Kyselky, koně a kostýmy.Největší pozornost stejně jako v loňském roce měla historická scéna a dětská scéna. Před hlavní
budovou lázní zazněla historická hudba, kejklíř předvedl zajímavé kejkle, nechyběli šermíři a na závěr prošel jarmarkem historický průvod.

„Tak to tady ještě nebylo,udělat historický průvod takovým způsobem byl výborným nápadem,“pochvaloval procházející průvod jeden z přihlížejících.
Na dětské scéně si mohly děti vyzkoušet střílení z luku nebo vzduchovky a zažónglovat s talířem na tyči. Tato disciplína bavila kupodivu hlavně rodiče. Sváťovo dividlo potěšilo hlavně milovníky loutkových pohádek, které se hrály
celé dopoledne.Pořadatelé neponechali nic náhodě a nutno dodat, že organizace májového jarmarku se jim vydařila.

Velký podíl na tom nesla i městská policie, která nezaznamenala vážnější problémy během slavnosti. Dobře si i poradila s drobnými dopravními přestupky,kterých bylo podle ředitele městské policie Marcela Špičky minimum.

(LaL)

Fotografie:

Fotogalerie_1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix