Bořeňská čarodejnice 19.3.2009 Bílina

.

Taneční soutěž o Bořeňskou čarodějnici se rozšířila o nový styl.

 Bílinská seriálová soutěž o Bořeňskou čarodějnici pokračovala v měsíci březnu taneční soutěží.Tato oblast je pokaždé velmi silně obsazena a rozdělena do dvou dnů. Nejinak tomu bylo i letos. Na pódiu se vystřídali soutěžící z mateřských škol, základních škol, Domů dětí a mládeže, základních uměleckých škol a tanečních klubů.

 Taneční formace byly rozděleny na několik skupin, kde se nově představily show formace. Tuto tanečně–sportovní disciplínu ovládlo Taneční studio Kamily Hlaváčikové z Mostu. Cheerleading, který známe pod českým názvem roztleskávačky ,byl předveden se stoprocentní jistotoua do Mostu tak putovalo několik prvních míst. Naopak zástupce domácích, základní umělecká škola Bílina vsadila na klasiku a se svým vystoupením Ztraceni v čase, získala
první místo ve své kategorii. V diskotancích jasně dominoval Dům dětí a mládeže Teplice BLACK PINK.
Nechyběl i oblíbený HIP – HOP, ve kterém se jednotlivé skupiny stále zlepšují. V jednotlivcích předvedla vynikající výkon Denisa Palocová ze ZŠ Kostomlaty.  Nechyběly břišní tance, kde první místo za doslova profesionální vystup, získala domácí Lenka Englová z Podkrušnohorského gymnázia Most, pob. Bílina.Některým skupinám přinesla soutěž i zklamání. „Je to soutěž jako každá jiná, kde jsou vítězové a poražení. Důležitá je radost, kterou tanec přináší, a jsem rád, že se tolik mladých lidí o tanec zajímá.
Tanečníci by v prvé řadě měli umět poslouchat hudbu, rytmus je velmi důležitý, a pokud nebudou tanečníci slyšet hudbu, odrazí se to na celku,“
zhodnotil krátce Josef Zelenka, choreograf, pedagog a zakladatel TŠ STARDANCE v Chomutově.

 Některé skupiny si nepřečetly propozice k soutěži a zbytečně tak byly diskvalifi kované nebo klesly pod stupně vítězů. „Nejčastější chyba,kterou někteří udělali, byly aerobní cviky v taneční choreografi i. Aerobic a tanec jsou dvě odlišné disciplíny.
Stejně tak výběr hudby a kostýmů je velmi důležitý. K tanci patří i výraz a ten mi u některých vystupujících chyběl,“ dodal další z porotců Martin Čípa, tanečník skupiny FREEDOM z Ústí nad Labem.
V pátek 15. dubna od 16.00 hodin proběhne slavnostní zakončení soutěže o Bořeňskou čarodějnici 2009,kde vystoupí ti nejlepší.

LaL

FOTOGALERIE … ZDE …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix