Zahajovací závody v Bílině a 1.kolo KPD mužů a žen 28.4.2012

Zahajovací závody v Bílině  a 1.kolo KPD mužů a žen 28.4.2012

Jedním z tradičních úvodních atletických měření sil se každoročně stávají Zahajovací závody v Bílině. Bílinští organizátoři vypisují pravidelně soutěže pro všechny věkové kategorie atletů.

Nejrychlejší nohy ukázal Jakub Pěkný z Moldavy v Krušných horách, který časem 7.28 s. o dvě setiny porazil domácího Petra Šroubka a Pavla Krůtu z Lovosic.

Filip Hradil z Bíliny, nadějný dorostenec, který trénuje u Jana Mairicha si vytvořil hned v úvodu sezony osobní rekord. Nejvíce obsazenou technickou disciplínou byl skok daleký. V obou kategoriích startovalo celkem 55 závodníků. V mužích se objevili ligoví závodníci Petr Čmuda z Chomutova a Petr Šroubek z Bíliny. Oba zdolali šestimetrovou hranici. V ženách se přes pět metrů dostala jen vítězka Lucie Nájemníková z Mostu.

Sobotní závody se vydařily, počasí přálo a tak se mohly měřit síly jednotlivých klubů. Všichni dokázali připravenost na novou sezónu, přijelo 239 závodníků z 22 klubů Bílinští borci vybojovali co se dalo, z mého pohledu lze těžko hodnotit jednotlivé kluby, výkonnost byla vyrovnaná a každý si odnesl to, co si zasloužil, pořadatelé vytvořili krásný den pro všechny zúčastněné atlety.