FK Bílina podlehla AFK LoKo Chomutov (1:3) 28.4.2012

FK Bílina podlehla AFK LoKo Chomutov  (1:3) 28.4.2012

Branky:

domácí – 83. Augusta

Hosté – 48. Hakl, 65. Micák, 90. Baierl

Stavem 1:3 skončilo sobotní utkání na domácí půdě s AFK LoKo Chomutov se kterým FK Bílina na podzim rovněž remizovala. Hosté se představili jako fotbalově vyspělý celek, ale domácí těžili z tradiční bojovnosti.Z bílinské půdy si hosté  přivezli výhru, za kterou vděčí především skvělé zákroky Plochého, domácí měli více šancí, hosté naopak dávali branky.

První vážnější ohrožení hostů Čurdovi branky přišlo po 20ti minutách hry, kdy se do centru Sojčíka tlačil v souboji s Poloprutským Vosátka, který málem zamířil do vlastní branky.Pak přišly momenty,  při kterých se vyznamenal Plochý.

Po rychlém brejku přetlačil u lajny Micáka Vosátka, který připravil 100% gólovku pro Barana, toho ale tváří tvář skvělým zákrokem vychytal Plochý.O pět minut později přišel další brejk,skvělá přihrávka za obránce našla adresáta Pavlíčka, ale i toho dalším bravůrním zákrokem zneškodnil Plochý.  Šance hostů na potrestání přišla záhy, Čonka ve středu pole získal míč, posunul ho na Hakla, který stříleným centrem hledal právě Čonku, který míč nezasáhl a Čurda pouze sledoval, jak míč mijí branku o pár centimetrů.

O pár minut později se na levé straně uvolnil Hakl a jeho střílený centr domácí brankář pouze vyrazil k nohám Sojčíka, který se však prezentoval slabou střelou.Kubánek ve vápně vybojoval míč a předložil ho Poloprutskému do prázdné branky, jeho gólovou radost však překazil hvizd sudího za faul Kubánka.

Na začátku druhé půle měli opět štěstí hosté,dlouhý roh Dobiaše vracel ve vápně Sojčík Haklovi, do jehož střely vložil nohu bílinský obránce a míč obloukem zapadl přesně k tyči, 0:1.

Poté se hra vyrovnala a odehrávala ve středu hřiště, domácí trenér poslal na hřiště další útočníky a po hodině hry přišla další “tutovka” domácích.Ferko unikl Rajnyšovi a servíroval do vápna Augustovi, který se asi prázdné branky lekl ,jak tam stál sám a minul.Průnik Poloprutského odvrátila obrana pouze na roh, k tomu se postavil střídající Tichý, jeho první dotek s míčem a následný centr si našla hlava Micáka a na ukazatel skóre se koukalo hned lépe. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale dlouho se nedokázali prosadit až v 83. minutě se po rychlé akci dostal míč na vápno k Augustovi, který tvrdou ranou prostřelil Plochého, 1:2.

Vzápětí mohli hosté utkání rozhodnout, nejprve ve vápně našel střílející Baierl Čonku,který ale v jasné pozici střílel jen do boční sítě, gólové parametry neměl ani pokus Kubánka téměř z malého vápna.V závěru domácí tlak narůstal, po chybě Rajnyše se před Plochým ocitl Ferko,ale Plochý se předvedl dalším znamenitým zákrokem.O minutu později zbytečně před vápnem fauloval Rajnyš, k přímému kopu za hranicí vápna se postavil Sčuka, jeho střelu k tyči však vyrazil muž zápasu Plochý. Závěrečné minuty jsme odehráli daleko od naší branky,až u rohového praporku,kde sváděl souboje Micák proti třem domácím hráčům. Následně v samém závěru vybojoval míč Tichý, v úniku 2 na 1 předložil míč Baierlovi, který prostřelil Čurdu a stanovil konečný výsledek utkání, 1:3.

V Bílině bylo k vidění celkově vyrovnané utkání, které se odehrálo ve velkém tempu po celý zápas i při vysokých teplotách s šancemi na obou stranách, kdy klidně mohl vyhrát domácí celek, pro který byl ale neřešitelným problémem brankář Plochý.Kvalitní prací se v útoku prezentoval brankář Poloprutský, kterému v zápase nebyly uznány dvě branky. Fotbalové štěstí stálo v Bílině při AFK LoKo Chomutov.