Velkolepá show Dark Side of the Moon_Bílina_23.3.2012

 

Dark Side of the Moon v podání Filipa Benešovského a bratrů Kašparových zaznělo v Bílině. Jako speciální host vystoupil Michal Malátný.

Doposud celkem sedmkrát hudební seskupení kolem Filipa Benešovského(Neřež) nabídlo divákům v České republice unikátní show skupiny Pink Floyd – „The Wall“. Poslední z těchto představení se uskutečnilo ve vyprodané pražské O2 areně v roce 2009 za účasti výjimečných hostů, jako jsou Michal Malátný (Chinaski), Jan Neckář (Bacily), Radim Hladík ( Blue Effect ), Zdeněk Kluka a Roman Dragoun (Progres 2) nebo syn Rogera Waterse – Harry. Historie tohoto projektu však sahá až do roku 2002.

Během té doby došlo i na realizaci dalších skladeb této britské legendy a také k nastudování jednoho z nejzásadnějších rockových  alb historie – „Dark Side of the Moon“.

S touto myšlenkou přišli bratři Tomáš a Michal Kašparové, a tak v podstatě téměř ve stejném muzikantském složení jako „The Wall“ spatřil „Dark Side“

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_56qjo3zp” width=”400″ height=”330″ addpermission=”” editpermission=”” /]

Představení se uskutečnilo 23. března roku 2012 na Zimním stadionu v Bílině.

“Člověk má v životě období, kdy poslouchá různé žánry. Snad vším jsem si prošel, abych zjistil, že Pink Floyd jsou nejlepší kapelou na světě,” uvedl frontman popových Chinaski před koncertem.

_____________________________________________________________

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_e6ss0bb2″ width=”400″ height=”330″ addpermission=”” editpermission=”” /]

Okolo patnácti set fanoušků hudby britské rockové legendy Pink Floyd navštívilo v pátek večer efektní bílinské vystoupení projektu Dark Side of The Moon (Odvrácená, či temná strana Měsíce) unikátní koncertní provedení jedné z nejslavnějších desek historie populární hudby v podání desetičlenného týmu hudebníků a dvou zpěvaček okolo Filipa Benešovského  a bratří Kašparů, během níž halou zněly nejen hity Pink Floyd či Rogera Waterse, ale i další jejich písně, které mají publiku co říci.Publikum mohlo během celé show sledovat na projekci české překlady všech textů. A také výborné projekce, které hudbu ilustrovaly a umocňovaly vyznění slov.

FOTOGALERIE …

1 Komentar u Velkolepá show Dark Side of the Moon_Bílina_23.3.2012

  1. Jan napsal:

    Perfektní fotky,pro mne perfektní zážitek.Díky že se sem mohu vracet si oživit vzpomínky.Honza

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix