Vítání Jara Promenádní koncert ZUŠ Teplicka 6.5.2012

Duchcov_060512_top

.

VÍTÁNÍ JARA – Promenádní koncert ZUŠ Teplicka 6.5.2012

 Vítání jara v podání základních uměleckých škol, působících na Teplicku. Vystoupili mladí zpěváci a muzikanti ze ZUŠ Duchcov, Dubí, Teplic a Bíliny. Promenádní koncert se konal namísto plánovaného na balustrádním schodišti zámku ve Valdštejnském sále zámku.

Vše pod záštitou starostky města Duchcova Ing. Jitky Bártové.

 Zúčastnilo se více jak 70 účinkujících, koncert byl opravdu na vysoké úrovni i když se jednalo především o vystoupení žáku všech uměleckých škol, předvedli profesionalitu na vysoké úrovni, koncertu ze zúčastnilo početné publikum které  zaplnilo Valdštejnský  sál  zámku do posledního místa, na mnohé se nedostalo a museli  po celou dobu stát, čehož nelitovali, skutečně silný zážitek pro všechny.

Celé video z koncertu od ředitele ZUŠ Bílina Jiřího Bidrmana

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_lxaxss0z” width=”475″ height=”325″ addpermission=”” editpermission=”” /]

 Celým pořadem provázel p.Adam Šmejkal, jako první se představila ZUŠ Dubí – Trio per Bateria Scomposta – od Michala Martince

DSC_0206dd

Kateřina Javorská,Karolína Gatialová,Michal Martinec,Barbora Štychová.

Následovalo vystoupení ZUŠ Bílina – Dívčí zpěvecký soubou KOMOŘINKA vede uč.Veronika Duchoslavová se skladbami – J.S.Bach/V.Fischer -Dokud muzika celým světem zní, Enya/R.Ryan -Orinoco Flow, Traditional-Creensleves

DSC_0116dd

Komořinka, z leva-Bára Kubešová.Tereza Práglová,Karolína Brezáková,Julie Rothová,uč.Veronika Duchoslavová,Terezie Vimrová,Štěpána Dlouhá.

Gabriel Kmeť-ZUŠ Duchcov zahrál na kytaru Romanci od Hugo Alberta

DSC_0243dd

Krásnou píseň -Pri Oltári zazpívala Tereza Schmuková ze ZUŠ Duchcov

DSC_0250

ZUŠ Dubí dále představila King Crimson – Red v podání Lukáše Ghula,Jakuba Martinů,Jana Zelinky a Kurta Strohscherneidera.

Pěvecký sbor ZUŠ Teplice – For People vedený uč.Janou Boháčkovou doprovázený na klavír uč.Marketou Loskotovou zaspíval od L.Sekery:Zahrad Ticha, od B.Lane:Tam za tou duhou a od P.Bende:Tráva.

DSC_0267dd

Veronika Lapšanská ze ZUŠ Duchcov zaspívala skladbu:Herehronie

DSC_0297dd

Dechový soubor ZUŠ Bílina – příčné flétny:Andrea Tannertová,Kateřina Bartošová – Klarinety:Jan Riedl,Barbora Kubalová – Fogot:uč.Josef Černý – Klavír:ředitel ZUŠ Bílina Jiří Bidrman.

DSC_0303dd DSC_0304dd

Zřejmě nejmladší účastnice Andulka Adámková – koza Líza -zde měla asi první premiéru i se vše nevydařilo a vypadl Andulce text(což se stane i profesionálům),bylo vše perfektní na klavír doprovázela uč.Marketa loskotová… Andulko držím ti pěstí,příště to bude o.k.

DSC_0320dd DSC_0323dd

Opět se představila ZUŠ Dubí na bicí – Michal Martinec:Per Quattro No1 a No2 v podání Kateřina Javorská,Karolína Gatialová,Michal Martinec,Barbora Štychová.

DSC_0347aa

Martina Vuová-klavír,Radek Joksch-flétna a uč.Martin Říhovský ze ZUŠ Teplice, zahráli skaldbu z filmu Forrest Gump stejného názvu od Alana Silvestra a od Jamese Hornera:My Heart Will Go On

DSC_0353

Spirituál:Spinkej podala Karolína Růžičková- zpěvGabriel kmeť-baskytara,Filip Blažek-el.kytara,klavír- uč.Jana Pospíšilová.ZUŠ Duchcov.

DSC_0378 DSC_0384

Od české legendy Petra Jandy z Olympiku-Dej mi víc své lásky, zaspíval komorní sbor pod vedením uč.Barbory Šámalové -ZUŠ Duchcov.

DSC_0391

Další toný legend od Vl.Mišíka/J.Smetany-Blue Efekt-Sluneční hrob a od J.Lenona a P.Mc.Cartneyho-Let It Be – podala známá skupina ze ZUŠ Bílina – EXIT pod vedením uč.Tomáše Ernsta.

DSC_0421

Jako finále byla vybrána skladba od Adama Michna z Otrokovic-Nebeští kavalérové- aranž.prof.janem Valtou.Kde si zaspívali všichni účinkující jak spojený orchestr a pěvecký sbor,dirigoval prof.Jan Valta z konzervatoře Teplice.

DSC_0444 DSC_0445

DSC_0451 DSC_0455

Jarda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix