Blue Effect a Sapiens to rozjeli v Bílině_18.5.2012

Moskva_180512_top

Blue Effect a Sapiens to rozjeli v Bílině_18.5.2012

Koncert který se uskutečnil na zahradě za hospodou Moskva v Bílině, přitáhl spoustu příznivců jak kapely Blue Effect tak skupiny Sapiens od 20 letých po vrstevníky Radima Hladíka(66), nechyběli zde zastupitelé města Bíliny  Místostarosta Bc. Rendl Zdeněk, ml. , Tajemník městského úřadu Ing. Kvěch Ladislav, Michal Mlej(radní a člen skupiny Sapiens) spojil koncert s oslavou svých narozenin, kde mu před publikem, kapelou Sapiens byla slavnostně předána krabice od vína se sedmičkou z Litoměřických sklepů, Michal byl dojat a raději hned krabici schoval pod své bicí, ale vraťme se ke samotnému koncertu Kapela Blue Efect, zahrál vedle svých velkých hitů z 60. a 70. let i písně rockových již zaniklých Walk Choc Ice (jejich lídr Honza Křížek dnes v Effectu zpívá a hraje na kytaru) Každá měla něco do sebe, v každé „vládla“ Hladíkova kytara v symbióze s nástroji spoluhráčů, není to poprvé, co se Blue Effect v průběhu let představila v Bílině.Současné složení skupiny Radim Hladík-Kytara, Honza Křížek -zpěv,kytara,klávesy, Wojttech-baskytara, Václav Zima-bicí.

DSC_0122 DSC_0155

DSC_0354 DSC_0214

DSC_0483 DSC_0578

Krásný den přeji.Nepamatuji že by jste v minulosti koncertoval se skupinou Blue Efekt v Bílině, snad jednou jste zde koncertoval spolu s Jaroslavem Hutkou, v posledních zhruba 4 letech jste zde každoročním hostem. Co Vás přivádí do Bíliny?

Radim Hladík: Dobrá atmosféra, skvělé publikum, kamarádi, krásné městečko.

U Efektů zpívali Vladimír Mišík, Lešek Semelka či Luboš Pospíšil a další, samá zvučná jména jak vidíte dnešní sestavu skupiny?

Radim Hladík: „Současná sestava je ta nejstabilnější a nejdelší z celé historie kapely! Honza Křížek je vynikající zpěvák, takže není co řešit.

Co Váš repertoár, zakládá se více na vaší původní tvorbě, nebo více na nové?

Radim Hladík: „Není snadné udělat nový repertoár. I proto se vracíme i na koncertech k našim starším písničkám v akustických úpravách. Ale já vlastně hrál akusticky vždy pro mě to není nic nového.“

Děkuji.

Z hitů Blue Effectu zazněla naprostá klasika–Slunečný hrob. Zdaleka není ta píseň jediná, v níž publikum s kapelou zpívalo, publiku přivedla do varu i lidovka Ej, padá padá rosenka i artrockové Rajky připomínají éru Efektů se Semelkou, časy rozsáhlých kompozic s dlouhými sóly.

DSC_0562 DSC_0584

DSC_0599 DSC_0600

Cleková atmosféra koncertu byla vynikající,všichni si přišli na své po vystoupení Blue Effect, nastoupila skupina Sapiens(Pavel Rais – kytara, zpěv
Vítek Votruba – sax, klarinet, zpěv, David Havlík – basa, Marek Peschl – kytara,
Michal Mlej – bicí), zde diváci již byly ve varu a užívali si vskutku vynikající vystoupení Bílinské kapely.Se  Sapiens udělám rozhovor někdy příště.
Za všechny mohu říct díky,byl to vydařený koncert.

DSC_0756 DSC_0758

DSC_0112 DSC_0393

DSC_0497 DSC_0440

DSC_0210 DSC_0199

DSC_0254 DSC_0260

DSC_0309 DSC_0327

Jarda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix