Veselé Vánoce a štastný nový rok 17.12.2008_městské divadlo Bílina

 

Od vánoc k silvestrovské půlnoci za 70 minut

To, co se v reálném životě naštěstí nedá stihnout (vždyť kdo by chtěl přijít o sváteční týden), mohli prožít diváci přítomní vystoupení žáků bílinské základní umělecké školy nazvaného poměrně prozaicky „Veselé vánoce a šťastný Nový rok” 17.12.2008

Na jevišti Městského divadla v Bílině se v režii scénáristů a moderátorů Veroniky Duchoslavové a Adama Šmejkala představili žáci všech ročníků tanečního oboru a spolu s nimi také některé soubory hudebního oboru. Úvodní taneční blok choreografií inspirovaných staročeskými lidovými koledami patřil dívkám od přípravky po druhý ročník. Ve stejném duchu následovalo vystoupení Komořinky a školního pěveckého sboru. Přes vánoční swingové evergreeny, ve kterých zpívající Komořinku podpořilo také saxofonové trio, se diváci přenesli již do předsilvestrovské doby.

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_z62llnim” width=”400″ height=”330″ addpermission=”” editpermission=”” /]

Jako host vystoupilo sdružení „Element X”, jež je tvořeno skladatelem a textařem Petrem Dragounem a hudebníkem Adamem Šmejkalem. Také kapela EXIT, která se v minulých letech velmi často prezentovala na akcích školních i městských, se představila již jako host programu. Část muzikantů totiž studuje v zahraničí a jejich setkání na prknech Městského divadla bylo šťastnou náhodou. Předkapelu EXITu tvořilo nové – zatím bezejmenné – hudební seskupení kráčející pod vedením Tomáše Ernsta stejným hudebním směrem jako „vysloužilý zasloužilý” EXIT. Taneční vstupy druhé nevánoční části zahrnovaly choreografie v duchu moderního baletu a v rámci vygradování silvestrovské atmosféry také skladbu ve stylu RnB. Snahou moderátorů bylo aktivně zapojit diváky. Ti se tak mohli stát obrovským pěveckým sborem nebo na jiném místě rytmickou skupinou podporující tleskáním spirituál v podání pěveckého sboru. Věřím, že ta o pár minut prodloužená hodinka prožitá se zuškou byla pro rodiče a další návštěvníky časem radostným a příjemně stráveným.

napsal: Jiří Kopa ředitel ZUŠ Bílina

Fotogalerie …   

————————————- Jarda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix