Barokní chrám Cisterciáckého kláštera v Oseku rozezněly tóny – 10.6.2012

.

Barokní chrám Cisterciáckého kláštera ,,Nanebevzetí Panny Marie,, v Oseku rozezněla hudba – 10.6.2012

 Informační Turistické Centrum Osek, Spolek přátel kláštera a ZUŠ Gustava Waltera z Bíliny uspořádala koncert ve skvostném barokním chrámu cisterciáckého kláštera ,,Nanebevzetí Panny Marie,,v Oseku.

Nejdříve krátce o klášteře: Fantasticky zdobená trojlodní bazilika oseckého kláštera na půdorysu latinského kříže patří svou délkou 76 metrů k největším v Čechách. Autorem bohatých štuků je Giacomo Corbellini, architekt radikálně barokní přestavby chrámu a kláštera je Octavian Broggio.

 Skvělá akustika kláštera dopřála všem účinkujícím i divákům neskutečný zážitek, kterým se může pyšnit jen málokteré podium u nás. Nezvyklá akustika kláštera sice nejprve dělala vrásky účinkujícím, kteří museli vše naladit a přizpůsobit. Nakonec se vše povedlo a hudba zněla jak od světových zvukařů. Zazněly zde písně jak s vážnou, tak současnou hudbou.

 O nevšední kulturní zážitek se postarali: dívčí pěvecký soubor Komořinka, který pod vedením Veroniky Duchoslavové již léta reprezentuje ZUŠ. Dále žáci pod vedením Jiřího Bidrmana, který je doprovázel na klávesy, pan uč. Tomáš Ernst se svými svěřenci a Adam Šmejkal, který provázel celým koncertem, sdružení Cirkus a další.

 Krása interiéru klášterního kostela si podmanila všechny a akce měla velmi dobrý ohlas.

Jarda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix