Bořeň Mysteria rozburácel Bílinskou Kyselku.

.

Bořeň Mysteria rozburácel Bílinskou Kyselku.

Další ročník festivalu Bořeň Mysteria Open Air festival  se uskutečnil ve dnech 15. a 16. června v Letním amfiteátru Kyselka v Bílině.

V pátek a sobotu se lesoparkem Kyselka v Bílině rozléhala po oba dny muzika, kterou mají rádi všichni příznivci HC metalu, punku a trash metalu. To, že se jich v Letním amfiteátru sešlo téměř ke dvěma tisícům, dokazuje, že tento druh muziky má u nás v severních Čechách opravdu hodně příznivců. Pátý ročník festivalu nazvaný Bořeň Mysteria se rozezněl v pátek v 16 hodin a účinkující bavili přítomné bez oddechu deset hodin. V sobotu se začínalo v poledne a po 13 hodinách byl ročník s velkým ohlasem ukončen.

Festivalová série MYSTERIA se v severních Čechách stala novou hudební tradicí. Upozorňuje na přírodní krásy České republiky a oslavuje je řádnou dávkou kvalitní rockové muziky. Protože se jedná o půlkulatý ročník, vracely se na něj dvě kapely, které za předchozí čtyři ročníky sklidily největší ohlas – Sepultura a Pro-Pain. Festival letos byl poprvé doplněn o třetí scénu, dj´s sety v dramaturgii INF.

 

Na dvou scénách postupně vystoupily kapely české a zahraniční scény: City of Autumn, Fleshless, Sapiens, N.V.Ú., S.P.S., Anger Inside, dále pak brazilsko-holandská Seita a němečtí Del Moe. Před zlatým hřebem festivalu vystoupila na hlavní scéně překvapení festivalu – Marta Kubišová s kapelou Karla Štolby, která sklidila velký ohlas i u mladé generace, která si společně p. Martou zazpívala. Legendární brazilská metalová vichřice SEPULTURA vystoupila chvíli po půl jedenácté a byl to nářez, jak se dalo očekávat.

Druhý den, byl zahájen v pravé poledne a po setu převážně regionálních kapel vystoupily ABRAXAS, ANESTESIAFDK, KURVA OD VEDLE, DILATED, LOCO LOCO, FACES ARE FICTION, SAPIENS, KOHOUT PLAŠÍ SMRT, ANGER INSIDE, IN TOUCH,  holandští BORN FROM PAIN, jednočlenný projekt Čechoameričana Koonda Holaa a hlavní kapela druhého dne americká HC Metal legenda PRO-PAIN.

Počasí přálo po oba dva dny, jen sobotní noc zapršelo, ale na náladě to rozvášněným návštěvníkům neubralo. Tento ročník sklidil podle slov zúčastněných největší ohlas.

Jarda

FOTOGALERIE – 1 ….. pátek 15.6.2012

FOTOGALERIE – 2 ….. pátek 15.6.2012

FOTOGALERIE – 1 ….. sobota 16.6.2012

FOTOGALERIE – 2 ….. sobota 16.6.2012

FOTOGALERIE – 1 ….. pátek 15.6.2012 Návštěvníci apd

FOTOGALERIE – 1 ….. sobota 16.6.2012 Návštěvníci apd

Jarda

PROGRAM … ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix