BÍLINSKÉ HUDEBNÍ SLAVNOSTI BELINENSIS VI_12.11.2008_BÍLINA

 

Šestý ročník Belinensis opět přinesl zajímavé prolínání různých hudebních směrů a společné vystupování zkušených profesionálů s bílinskými talenty. Na jednom pódiu se potkaly osvědčené hvězdy z minulých ročníků i nové tváře.

Martina Balogová do Bíliny nepřijela jen vystoupit na koncertě, navštívila i děti z Nízkoprahového centra, Základní uměleckou školu a radnici. Během své návštěvy rozdala desítky podpisů.

Vedle hostujících umělců předvedly své umění uznávané osobnosti našeho kulturní života a děti ze všech místních škol, které tak opět dostaly možnost prezentovat své schopnosti nejen před početným publikem v sále.

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_pfmdia1h” width=”400″ height=”330″ addpermission=”” editpermission=”” /]
Akci pořádá město Bílina, realizaci zajišťuje organizační tým,jehož základ tvoří čtveřice bílinských zastupitelů – Zdeněk Rendl ml., René Štěpánek, dr. Zdeněk
Svoboda a Michal Mlej. Cílem Belinensis je především podpořit rozvoj hudby a kultury ve městě a základem projektu je tak právě podpora dětí, které se hudbě věnují.


Tyto děti mají jedinečnou možnost„ochutnat“ něco z uměleckého života a současně si vyzkoušet, že za úžasnými, ale krátkými chvílemi na pódiu se skrývá mnohahodinová příprava v zákulisí. Zde je neocenitelná především pomoc pedagogů,kteří se dětem věnují a jimž organizátoři vyjadřují obrovský dík a respekt.

poslanec Parlamentu ČR,Mgr. Tomáš Úlehla

Slavnostní večer neočekávaně navštívil poslanec Parlamentu ČR,Mgr. Tomáš Úlehla, jinak také rocker, člen skupiny Jackye, který vystupoval také s předními rockovými formacemi. Zmiňme jen namátkou skupinu Premier, Fleret či Richarda Műllera. Pan poslanec se doslechl o Bílinských hudebních
slavnostech až v dalekém Zlíně,přijel se do Bíliny podívat a organizátorům
tak připravil příjemné překvapení. „Dnešní večer předčil mé očekávání. Belinensis je ukázkou výborné práce pro veřejnost a především pro rozvoj dětí. Je tolik potřebným příkladem akce,která reálně funguje, zúčastnění
lidé jí žijí a právem jí považují za svou. Zkušenost, kterou jsem získal v Bílině budu předávat dál jako vzor dobré praxe a velmi rád přijímám pozvání na další ročník.“vyjádřil Mgr. Úlehla své bezprostřední dojmy.
Velký podíl na úspěchu Belinensis patří Ústeckému kraji a Severočeským
dolům, a.s. – Dolům Bílina, členu Skupiny ČEZ.

Za jejich významnou podporu vřele děkujeme.

 

Záře ohnivých efektů během vystoupení na pódiu, v rámci Bílinských hudebních slavností, je pro bílinské děti vyvrcholením celoročního úsilí a alespoň malým poděkováním pedagogům, kteří se dětem intenzivně věnují v průběhu celého roku a odvádějí stovky hodin neocenitelné práce, často nad rámec svých běžných pracovních povinností. V tomto smyslu je třeba ocenit zejména práci pana Jiřího Kopy, ředitele Základní umělecké školy, Jany Blínové, vedoucí sboru Základní školy praktické, Jiřího Bidrmana, sbormistra sboru Základní umělecké školy či Veroniky Duchoslavové, vedoucí souboru Komořinka

Fotogalerie …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix