EXHIBICE-HC Draci Bílina – HC Verva Litvínov 10.12.2012

.

EXHIBICE SKONČILA NEROZHODNĚ 15:15

Oslavy 15 let od založení HC Draci Bílina se vydařily. V hlavním exhibičním večerním utkání proti sobě nastoupil A tým HC Draci Bílina a HC Verva Litvínov, která byla doplněna o Jiřího Šlégra. Zcela zaplněný bílinský zimní stadion viděl třicet branek a hokejově se bavil. Na ledě nechyběli ani malí hokejisté.

Ten, kdo zavítal v pondělí 10. prosince na ZS v Bílině rozhodně litovat nemusel. Připraven byl bohatý celodenní program. Vše odstartovalo už dopoledne, kdy byl připraven soutěžní program na ledě pro děti z mateřských a základních škol v Bílině.
Po jeho skončení proběhly dva mistrovské zápasy kategorie mladších a straších žáků, ve kterých se mladíci HC Draci Bílina střetli s Litvínovem. Úderem 18 hodiny byla zahájena exhibice „A“ týmu HC Draci Bílina a extraligové Vervy Litvínov.

Litvínov do Bíliny dorazil i s posilou do obrany Jiřím Šlégrem, který na ledě rozdával radost. Bílinu v exhibičním utkání posílila dvojice Robert Kysela a Petr Rosol. Zápas měl slavnostní začátek, když nejdříve bílinský kněz Martin Saj požehnal hokejovému utkání netradiční sportovní mší. Následovalo představení všech účastníků exhibice a také představení bývalých prezidentů oddílu Na ledové ploše tak nechyběl ani čestný předseda HC Draci Bílina, současný hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterého na ledě doplnila dvojice Ladislav Kvěch a René Štěpánek. Po vhození čestné buly se už začalo hrát a kdo čekal, e bude padat hodně branek, tak se nespletl. Jenom v první dvacetiminutovce jich bylo k vidění hned osm.
Druhá třetina nabídla několik zajímavostí. V 5. minutě bylo nařízeno hlavním rozhodčím, kterým nebyl nikdo jiný než sekretář HC Draci Jan Perný, trestné střílení. Proti Nechvátalovi se rozjel jeden z nejmladších Draků Ondřej Svoboda, ale branku minul o centimetry. Následovaly změny v sestavě Draků a proti extraligovému celku za velkého aplausu diváků vyjel nejdříve do branky první zástupce mladších žáků, kterého o dvě minuty později doplnila kompletní formace budoucích bílinských hokejistů. A jaká by to byla exhibice, kdyby se právě ti nejmenší neradovali z branky.
V přestávce mezi druhou a třetí třetinou proběhla dovednostní soutěž. V samostatných nájezdech nastoupili zástupci Bíliny proti extraligovému brankáři HC Verva Litvínov.  Svůj střelecký um ukázal: Radek Balín, Jaroslav Herzinger, Ladislav Kvěch a fanoušek Vizír.
V závěrečné třetině  brankové hody pokračovaly. Třetí dvacetiminutovka přinesla hned patnáct branek a konečné skóre, které symbolizovalo číslovku oslav HC Draci Bílina bylo na světě.

Statistika: HC Draci Bílina – HC Verva Litvínov 15:15 (4:4, 5:2, 6:9)

Branky a nahrávky: 6. Švácha, 7. Švácha (Novák), 10. Náprstek, 19. Švácha (Rosol), 22. Nenadál, 24. Kysela (Štrach, Malovický), 34., 35., 36. minuta skórovali mladší žáci HC Draci Bílina, 42. Štrach (Přeučil), 44. Chlán (tr. střílení), 46. Kysela, 49. Brožovský (Švácha), 51. Přeučil, 55. Kysela (Hrdlička) – 3. Smolka (Šlégr), 12. Franěk (Hanzl), 15. Frolík, 16. Frolík (Franěk), 28. Šlégr (Hrabák), 32. Smolka, 48. Černý (Gula), 50. Zeman (Hanzl), 50. Šlégr, 51. Gula (Černý), 52. Gula (Hrabák), 53. Hanzl (Frolík), 53. Frolík (Hanzl, Franěk), 55. Lukeš (Smolka), 56. Kubinčák (Gula, Kubát).

Sestava HC Draci Bílina: Brzobohatý (30. Štěpka) –  (ml. žák) – Polák, Chotaš, Štrach, Malovický, Brožovský – Jirkovský, Přeučil, Nenadál, Urban, Novák, Švácha, Hrdlička, Šrámek, Náprstek, Rosol, Kysela. Trenér Kanis.

Sestava HC Verva Litvínov: Nechvátal – Kubát, Gula, Zeman, Hora, Šlégr – Lukeš Viktor, Baláž, Černý, Kubinčák, Frolík, Hanzl, Franěk, Martynek, Smolka, Hrabák. Trenér Jeřábek.

Text: Karel Schön                                                                   HC DRACI BÍLINA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix