1.máj 2011_30.4.2011 Lázenský park Bílina

 

 Bílina – V Bílině se v sobotu konal Májový jarmark. Tradiční slavnost se podruhé konala v areálu lázní Kyselka. Prohlédněte si proto fotogalerii a video.

Bílinský jarmark byl v obležení pirátů

 Tradičně poslední víkend v dubnu se konaly v bílinském lázeňském parku Kyselka jarmareční trhy. Pěkné počasí přilákalo návštěvníky nejen z Bíliny, ale i širokého okolí. Areál lázní byl rozdělen do několika scén.

Hlavní scénu v letním amfiteátru obsadily revivalové skupiny. Večer zahrála oblíbená kapela Monkey Business, která zaznamenala vysokou návštěvnost. „Monkey Business a Xindl X měli největší úspěch co se návštěvnosti týče,“ řekla za KC Kaskáda Petra Běhálková. „Úspěšné byly i revivalové kapely.“

 Restaurace U kádi zněla dechovkou a na „Kafáči“ naopak si přišli na své milovníci folku nebo country.

Růžový palouček patřil dětem. Zde se hrálo pohádkové divadlo, zpívalo, tančilo nebo létalo na koštěti. Své dílny tu představil i Dům dětí a mládeže Bílina. Děti malovaly, vyráběly náramky nebo si hrály. Kdo chtěl, mohl si nechat na obličej namalovat nějaké zvířátko. Nejvíce pozornosti návštěvníků se těšila již tradičně historická scéna. Tentokráte byla ve znamení pirátů, dobových stánků a řemesel. Celkovou atmosféru dotvářela historická hudba a dobové kostýmy. Prostor u altánku se tak doslova proměnil v pirátskou základnu Jacka Sparrowa. „Návštěvnost byla vysoká, jsme rádi, že přišlo tolik lidí,“ prozradila Běhálková. „Líbily se nejen kapely, ale i historická scéna. Klasicky plno bylo také na dechovce,“ dodala.                                                        (LaL)

F O T O G A L E R I E . . . Z D E . . .

[kaltura-widget uiconfid=”534″ entryid=”1_sm00v04r” width=”400″ height=”330″ addpermission=”” editpermission=”” /]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix