050213_top

050213_top

.

TVRDÝ DIREKT PRO DRAKY OD HC DĚČÍN

Bílinští hokejisté v dohrávce 25. kola II. hokejové ligy nepotěšili své fanoušky. Na domácím ledě prohráli s HC Děčín vysoko 3:8 a 189 diváků odcházelo ze zimního stadionu zarmouceno. Bílinští hokejisté tak nevyužili možnosti dohrávky a zůstávají v tabulce na 8. místě. V dalším kole míří na led devátého Jablonce.

Vstup do utkání vyšel lépe hostím, kteří v čase 1:01 šli do vedení, když Oliverius našel Vávru a ten před Horákem nezaváhal 0:1. Následně Bílina hrála přesilovou hru a Drakům se naskytla možnost snížit, ale výsledek byl opačný. Oliverius nahrál Zikovi a ten podruhé překonal Horáka v brance Bíliny 0:2. Při další přesilové hře se už Bílina dočkala a snížila, když se trefil v 6. minutě Hrubant. V 10. minutě měla Bílina znovu šanci, ale Lavinger byl na místě.  Hra se po brankové přestřelce uklidnila, ale diváci, kteří dorazili sledovat dohrávku 25. kola II. hokejové ligy se nenudili. K vidění byl útočný hokej, plný pohybu a nasazení. Tři minuty před první sirénou mohla udeřit litvínovská formace ve službách HC Draci Bílina Zavřel, Písařík, Šrámek, ale posledně jmenovaný nezakončil přesně, navíc Písařík fauloval a dostal čtyřminutový trest. Do konce první třetiny chybělo patnáct vteřin a Děčín využil přesilovku, když se od modré trefil Kaltenböck. Do šaten se tak šlo za stavu  1:3.
Děčín svůj náskok ve 22. minutě ještě navýšil, když se trefil Filip Dvořák a hosté už vedli o tři branky. V 28. minutě bylo s Draky ještě hůře, když ujel Růžek a Horák znovu inkasoval 1:5. Až pátá branka Draky nakopla a Urban snižoval na 2:5, když se trefil přesně za záda Lavingera.V 32. minutě bylo znovu veselo v Bílině. Urban našel dobře postaveného Mackala a ten upravil na 3:5. Následně mohl z křídla snížit na rozdíl jediné branky Zavřel, ale Lavinger byl tentokrát připravený. Pět minut před druhou sirénou jel na Lavingera sám Přeučil, ale zamířil  nepřesně a zahodil svou další šanci v utkání a Draci museli spoléhat na jiné střelce. Snížit na rozdíl jediné branky mohli Draci následně při přesilové hře. Tvrdě pálil Hrubant, ale pouze do připravené lapačky. Následně Přeučil z metru nedokázal poskakující puk uklidit do sítě. Následoval faul hostí a Bílina a začala hrát přesilovku 5 na 3 v délce 49 vteřin. To ale Draci využít nedokázali a do šaten se šlo tak za stavu 3:5.

Jako první v závěrečném dějství zahrozili domácí, ale neúspěšný pokus branku Lavingera nemohl vystrašit. Draci se pokoušeli o útočnou kombinaci, ale ta ve většině případů končila při přechodu do útočného pásma, kde následovala nepřesná nahrávka a ztráta puku. V 47. minutě Draci hráli přesilovou hru. Do dobré příležitosti se dostal Písařík, ale místo střely volil nahrávku na Šrámka a ten Lavingera nepřekonal a 189 diváků branku nevidělo. V 53. minutě se k puku dostal Šrámek, objel branku Děčína, našel Zavřela, ale ten z bezprostřední blízkosti odmítl snížení. Děčín hrál přesilovou hru v 56. minutě a ukázal jak se proměňují, puk se dostal k volnému Růžkovi, který se trefil za záda bezmocného Horáka. Tři minuty před závěrečnou třetinou došlo k menší roztržce mezi zkušeným Zikou a bílinským Přeučilem. Děčínský útočník nasadil Přeučilovi výchovný „políček“ a oba šli na trestnou. Kdo si myslel, že už branku neuvidí, tak se spletl. Děčín využil rychlého brejku a Pořický dával na 3:7. Po dvaceti vteřinách defenziva Bíliny šla zcela do kolen a Horák lovil puk po osmé. Střelcem byl Chládek.

Branky a nahrávky: 6. Hrubant (Mackal), 29. Urban, 32. Mackal (Urban) – 2. Vávra (Oliverius), 4. Zika (Oliverius), 20. Kaltenböck (Růžek), 22. Dvořák, 28. Růžek (Hříbal), 56. Růžek (Pořický, Filipovský), 58. Pořický (Růžek, Hošek), 59. Chládek (Racek)

Sestava HC Draci Bílina: Horák – Polák, Chotaš, Pozděna, Malovický, Strejček, Holomek, Jirkovský – Urban, Hrubant, Mackal – Přeučil, Machulda, Hess – Písařík, Šrámek, Zavřel – Novák, Hrdlička, Náprstek.

Sestava HC Děčín: Lavinger - Stezka, Hříbal, Filipovský, Dvořák, Kaltenböck, Molnár, Zahradník, Nikl – Vávra, Oliverius, Zika – Pořický, Růžek, Hošek – Racek, Chládek, Drnec – Řídel,  Šetka, Kopas.