130213_top

.

HC Draci Bílina-HC Řisuty 2:3 ( 2:1, 0:0, 0:1 ) po samostatných nájezdech

AŽ NÁJEZDY ROZHODLY O VÝHŘE HC ŘISUTY

V utkání 33. kola II. hokejové ligy se představil celek HC Draci Bílina vlastnímu publiku. Soupeřem byl celek HC Řisuty. Draci sahali po vítězství a třech bodech, ale o něj přišli v posledních vteřinách po trefě Veselého. Rozhodnutí přinesly až nájezdy ve kterých se až v 10. sérii trefily hosté z Řisuty a Draci berou pouze bod.

Vstup do utkání brankově patřil hostím z Řisut. V 8. minutě hráli hosté přesilovou hru, kterou i Hudíčkem využili a Řisuty na ledě v Bílině vedly 1:0. Vedení ale nemělo dlouhého trvání. V 14. minutě ujel všem Šrámek a nedal brankáři hostí šanci 1:1. V 19. minutě hráli Draci znovu v oslabení, ale dočkali se branky. Defenziva Řisut zaváhala a to potrestal Urban, který Draky poslal do vedení 2:1.
Druhá dvacetiminutovka příliš hokejové krásy nepřinesla a diváci se branky nedočkali.  V závěrečné třetině přidaly Řisuty do tempa, ale proti všem pokusům hostím byl výborně chytající brankář Soukup a fungující defenziva Draků. Domácí hrozili z brejků či při početní výhodě. Když už to vypadlo, že Draci oslaví zisk tří bodů přišlo vyrovnání. Do konce utkání chybělo 35 vteřin.Řisuty odvolali brankáře a výhodu jednoho muže v poli hosté využili, když Kraus našel Veselého a ten poslal zápas do prodloužení.  V něm rozhodnutí nepřišlo a na řadu šly samostatné nájezdy.

Statistika: HC Draci Bílina – HC Řisuty 2:3 ( 2:1, 0:0, 0:1 ) po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 14. Šrámek (Náprstek, Hrdlička), 19. Urban – 8. Hudíček (Landa, Kos), 60. Veselý (Kraus, Vlček), 65. Babický (rozh. nájezd)

Sestava HC Draci: Soukup – Polák, Chotaš, Malovický, Pozděna, Kabeláč – Machulda, Urban, Přeučil, Šrámek, Hrubant, Hrdlička, Mackal, Náprstek, Hess, Bezpalec.

Draky následně čeká cesta v sobotu 16. ledna do Děčína. O týden později se bílinští hráči v základní části představí naposledy vlastnímu publiku, v 17.30 hodin začne zápas s prvním týmem druholigové tabulky z Tábora. Poslední kolo základní části Draky čeká na ledě v Klatovech.