Konference partnerských měst 23.6.2006_Bílina

 

Konference partnerských měst 23.6.2006_Bílina

Bílina – V pátek 23. 6. 2006 byla zahájena výstava „100“ malířů,kterou uspořádalo ve spolupráci s městem Sdružení výtvarníků ČR.Vernisáž ve výstavní síni v pavilonu městských lázní na Kyselce zahájil starosta Bíliny Josef Horáček. Zahraniční hosté,kteří přijeli na Konferenci partnerských měst, se vernisáže rovněž zúčastnili. Starosta přivítal přítomné výtvarníky i zahraniční delegáty a po jeho uvítací řeči si vzal slovo předseda sdružení výtvarníků Štefan Škapík,který přítomným přiblížil historii a vznik sdružení.„V současné době v našem sdružení evidujeme na 250 členů.

předseda sdružení výtvarníků Štefan Škapík

 Sdružujeme profesionální i neprofesionální výtvarníky. První Salon se pořádal v roce 1990 a v počátcích nás bylo asi 2000, protože sme byli ve sdružení i se Slovenskem.První Salon se pořádal v Praze u Hybernů, kde vystavovalo zhruba 1200 lidí pouze z České republiky. Druhý Salon se uspořádal až o 10 let později opět v Praze a třetí Salon v Mladé Boleslavi.

V Bílině nevystavují svá díla jen malíři, ale také řezbáři, grafici,skláři, keramici a fotografové,“sdělil Štefan Škapík.V pavilonu městských lázní vystavuje 36 výtvarníků, druhá vernisáž se konala v sobotu ve výstavní síni U kostela a zároveň se otevřela pro návštěvníky třetí galerie Pod věží na Mírovém náměstí. V neděli předvedli malíři své umění přímo k vidění na náměstí, kde malovali radnici, zámek nebo Bořeň.

starosta Josef Horáček

Malíři budou v Bílině veřejně malovat ještě dvakrát, v sobotu 22. 7.na Kyselce a 26. 8. opět na Mírovém náměstí. Výstavy ve všech třech galeriích potrvají do 31. 8.2006.Konference družebních měst probíhala v sobotu 24. 6. 2006 od 14.00 hodin v kulturním domě Fontána.Konferenci zahájil tajemník MěÚ Ladislav Kvěch,který představil přítomné zástupce Bíliny a hostujících partnerských měst.

Za Bílinu se jednání zúčastnil starosta Josef Horáček, členové Rady města a vládní zmocněnec a poslanec Vlastimil Aubrecht.

ZDE ……. F O T O G A L E R I  E

Na programu bylo rozšiřování spolupráce mezi partnerskými městy, rozvíjení obchodní a podnikatelské činnosti a výměnné pobyty dětí.Na Mírovém náměstí čekala nová atrakce v podobě vláčku k velké radosti dětí i dospělých. Letní jarmark se oblékl do historického kabátu a tentokráte kromě pouťových atrakcí přinesl do města příchuť historie.

Projekt Bílina – Centrum cestovního ruchu a lázeňství se uzavřel slavnostním večerem v kulturním domě Fontána. Všichni zahraniční účastníci konference se jednotně shodli, že se v Bílině setkali s nesmírně srdečným prostředím, výbornou organizací a zajímavým programem.

ZDE ……. F O T O G A L E R I  E

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

basix